Alicia Vikander Biografie

23. dubna 2018 v 18:41 | Posted by: Nicol
Alicia Vikander (přechýleně Vikanderová; * 3. října 1988, Göteborg, Västra Götaland, Švédsko), plným jménem Alicia Amanda Vikander, je švédská herečka, producentka a baletka.

Narodila se v Göteborgu jako dcera Marie a Svanteho Vikanderových. Její matka pracovala jako divadelní herečka a otec jako psychiatr. Rodiče se rozešli, když jí byly dva měsíce a zůstala tak v péči matky. Ze strany svého otce má pět nevlastních sourozenců. Řekla, že v dětství měla z obou světů jen to nejlepší, když se jen o ní starala matka a každý druhý víkend chodila do domu svého otce, kde ji obklopila velká rodina.

Svou hereckou kariéru začala v sedmi letech, kdy účinkovala v göteburské opeře v muzikálu Kristina från Duvemåla, který napsali Björn Ulvaeus a Benny Andersson. V muzikálu hrála tři a půl roku a dále se v opeře objevila v muzikálech Za zvuků hudby a Bídníci. V roce 1997 se účastnila dětské pěvecké soutěže s názvem Småstjärnorna, kde zpívala píseň od Helen Sjöholms s názvem "Du måste finnas". Danou epizodu vyhrála a porotci ji chválili za její jevištní výkon.

Od devíti let trénovala balet na Svenska Balettskolan v Göteborgu. V patnácti letech se přestěhovala do Stockholmu, kde žila sama a chtěla se stát sólovou tanečnicí. Kvůli letním kurzům cestovala po celém světě, například se podívala do School of American Ballet v New Yorku. V šestnácti letech téměř opustila školu kvůli účinkování v televizním seriálu a uvědomila si svou vášeň k herectví. O několik let později musela upustit od své taneční kariéry kvůli zranění. Dvakrát se hlásila na hereckou školu, ale nebyla přijata. Oproti tomu zvládla přijímací zkoušky na právnickou školu, do které ale nikdy nechodila a místo toho se rozhodla následovat své sny a stát se herečkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama